Reklamı Gizle[x]

  Deadpool 2 Geliyoor.

Deadpool 2 Geliyoor. 27 Şubat 2018

Berlin Film Festivali'nde büyük ödül, Romanya filmi Touch Me Not'a gitti. 15-25 Şubat tarihleri arasında sistemlenen Berlin Uluslararası Film Festivali, festivalin ana salonu Berlinale Palast'ta sistemlenen mükafat merasimiyle son buldu. Bu sene 68. kez yapılan merasimde büyük mükafat Altın Ayı, Adina Pintilie'nin ilk uzun metrajlı filmi Touch Me Not'a gitti. Festivalde En İyi Yönetmen mükafatı bir kez daha Wes Anderson'a giderken mükafatı And

Fantastik, bilim kurgu sinema kategorisinin gelişmesiyle heryer süper kahraman filmleriyle doldu. Çizgi Roman adaptasyonları gişe yarışını sürdürüyor. Bu janrın kapasitesi bundan sonra doldu demişken bizi ters köşeye yatıran bir film izlemiştik 2016’da: Deadpool. Alışılmışın dışında bir karakter olan Deadpool beklentileri yükseltmişti ve kuşkusuz serinin ikinci filmi yolda. Filmin kadrosuna dahil olan oyuncu Zazie Beetz bir röportajında şu şekilde diyor:“Sanırım ikinci filmde ilkinden daha ağır bir hal var. Temalar daha karanlık. Deadpool ile yüzleşecek olan Domino karakteri son derece ciddi bir şekilde ele alınmış bir karakter. Deadpool’un mizah kuvveti yerinde gözüküyor elbet ama bu film ilkinden biraz daha sert ve karanlık diyebiliriz.”


Film ile alakalı ser verip sır vermeyen bir yönetmen (David Leitch) ve üretici (Ryan Reynolds) var elimizde ne makalek ki. Ancak elimizdeki bu “daha ciddi, daha sert, daha karanlık” verileri bu unsurların Josh Brolin’in Cable karakteriyle filme eklenişiyle, Domino karakterinin getirecekleriyle, vakitte yolculuk ilişkisinin işlenmesiyle oluşacakmış hissi verdi bize.


Filmin karanlık unsurlarıni bir yana bırakacak olursak, Domino karakterinin gelmesi ile bir aşk üçgeninin oluşacağını öngörmemiz de hiç zor olmuyor doğrusu. Elimizdeki bu denli az bdikkatle öngörü anca bu kadar.18 Mayıs’a kadar elimize geçtiğimiz yeni Deadpool 2 dedikodusu olursa, paylaşmaktan çekinmeyiz.
  • Beğen
    56
  Yorum Alanı 0 Yorum Yapılmış
Misafir
Captcha