Reklamı Gizle[x]

  Şubat Son Haftası Vizyona Giren Filmler

Şubat Son Haftası Vizyona Giren Filmler 23 Şubat 2018

23 Şubat tarihinde ülke geneli vizyona giren yerli ve yabancı filmler.

23 Şubat 2018 haftasında 3’ü yerli 8 yeni film izleyicilerle buluştu.


All the Money in the World (Dünyanın Tüm Parası)


Hollywood’daki cinsel taciz skandalının ortasında sorunlu bir çekim vakitci yaşam sürdüren filmin yönetmenliğini Ridley Scott üstleniyor. Taciz suçlamaları sebebiyle filmden çıkartılan Kevin Spacey’nin yerine Christopher Plummer rol aldı. Diğer oyuncular ise Michelle Williams, Mark Wahlberg ve Romain Duris. 1973'te dünyanın en varlıklı adamlarından biri olan petrol milyarderi Jean Paul Getty'nin öz torunu John Paul Getty III (Charlie Plummer) Roma'da kaçırılmıştır. Çocuğun yaşamı karşılığında 17 milyon dolar isteyen fidyecilerin isteğini yerine getirmekten diğer deva yok gibi görünmektedir. Annesi Gail (Michelle Williams), eski kayınpederi Getty'den bu miktarı ödemesi konusu ile alakalı yardım ister fakat reddedilir. Getty'nin en yakınındaki şahıs olan, aynı vakitte eski CIA ajanı Fletcher Chase (Mark Wahlberg) ile Gail, parayı bir şekilde bulup gencin yaşamını kurtarmak amacıyla vakte karşı bir yarışa girerler.

Florida Project (Florida Projesi)


Bir Altın Küre ve Oscar adaylığı tespit edilen dram türündeki filmin yönetmenliğini Sean Baker üstleniyor. Oyuncu kadrosunda Willem Dafoe, Brooklynn Prince, Bria Vinaite, Valeria Cotto ve Christopher Rivera bulunuyor. 6 yaşındaki Moonee (Brooklynn Prince) annesi Halley (Bria Vinaite) ile birlikte Orlando'daki Disneyland yakınlarında tespit edilen Magic Castle Oteli'nde yaşamaktadır. Düzenli bir işi olmayan Halley, günübirlik işlerde çalışarak hayatta kalmaya çalışırken, otelin şefkatli müdürü Bobby (Willem Dafoe), otel kurallarına aykırı olmasına karşın onların işletmede kalmasına izin vermekte, Moonee ve arkadaşlarının yaramazlıklarına müşterileri aşırı rahatsız etmedikleri prosese ses çıkarmamaktadır. Çünkü Moonee ve annesinin gidebilecek diğer bir yerleri olmadığını çok iyi bilmektedir.

Call Me by Your Name (Beni Adınla Çağır)


3 dalda Oscar adayı olan İtalya – Fransa ortak yapımı dram türündeki filmin yönetmenlik koltuğuna Luca Guadagnino oturuyor. Kadroda Timothée Chalamet, Armie Hammer, Michael Stuhlbarg, Amira Casar ve Esther Garrel isimleri öne çıkıyor. Öykü 1983'ün yaz aylarında geçiyor. Kuzey İtalya'da ailesiyle kırsal bir bölümde tatilde olan Elio (Timothée Chalamet) günlerini kitap okuyarak ve kız dostu Marzia'ya (Esther Garrel) vakit ayırarak geçirmektedir. Arkeoloji profesörü babasına çalışmalarında yardımcı olmak üzere bölgeye Amerikalı hekime öğrencisi Oliver (Armie Hammer), Elio'nun yaşama bakışını tamamiyle değiştirir. 1983 makale Elio'nun hiçbir vakit unutmayacağı bir yaz olacaktır. 


Görevimiz Tatil


Yönetmenlik koltuğuna Murat Şeker’in oturduğu yerli gülünç filminin varlıklı oyuncu kadrosunda Demet Akbağ, Zafer Algöz, Deniz Altan, Ali Keçeli ve Sarp Akkaya bulunuyor. Konusuna istikbal olursak; tipik bir ev kadını olan Türkan Mutlu (Demet Akbağ), eşi Sıtkı Mutlu (Zafer Algöz) ve iki çocuğuyla yaşamaktadır. Sıradan yaşamından bıkan Türkan'ın zorlamasıyla hep birlikte bir aile terapistine giderler. Onun yönlendirmesiyle de bir karavana atlayıp Antalya'ya tatile gitmek üzere yola çıkarlar. Fakat Yavaşlar köyü yakınlarında bir kaza yapınca buradaki köylülere bir vakit konuk olmaları gerekecektir. 


Kırlangıçlar Susamışsa


Haftanın diğer yerli filmi, yönetmenliğini ve senaryosunu Muhammet Çakıral’ın üstlendiği dram ve belgesel türlerindeki Kırlangıçlar Susamışsa. Filmde Hamit Demir, Murat Sarı ve Elif Canbolat rol alıyor. Karadeniz'in bir dağ köyünde yaşam sürdüren Murat (Murat Sarı), fotoğraf ve belgeseller üstüne çalışmalar gerçekleştirmetadır. Yeğeni Burak'la müthiş bir doğanın ortasında vakit yaşamış Murat, tekrar de köyden gitmeyi ciddi bir şekilde düşünmektedir. Bu sırada köye gelen garip görünüşlü Harun'u bütün köylü gibi Murat da sever. Hayatında her şey yolunda gibi gözükürken bu kez hidroelektrik santrali gerçekleştirme isteyen bir şirket, jandarma korumasında vadiye gelir. HES'çileri çıkarabilmek amacıyla bir kez daha bütün köylünün birlikte direnişe geçmesi gerekecektir.

Alem-i Cin


Sinema salonlarında konumunu alan korku türündeki yerli filmin yönetmeni Özgür Bakar, üreticisi ise Hasan Çobanoğlu. Oyuncu kadrosunda Ayçin Tuyun, Kadriye Çetinkaya, Zeynep Turpçu, Süleyman Kabaali ve Cihangir Köse bulunuyor. Yeliz (Ayçin Tuyun) 25 yaşına girdikten sonra korkunç kabuslar görmeye başlar. Kabusların şiddeti arttıkça Yeliz'in ailesiyle alakalı bilmediği sırlar meydana çıkmaya başlar. Kabuslardan kurtulabilmek amacıyla bir aile dostunun da desteğini alan genç kadın, tanınan dünyadan olmayan bir güçle, cinler alemiyle yüzyüze yaklaştığını anlayacaktır.

Samson


1949 yapımı Samson ve Delilah’ın tekrardan çekimi derecesindeki dram, tarih ve aksiyon filminin yönetmenlik koltuğunda Bruce Macdonald ile Gabriel Sabloff oturuyor. Filmde Taylor James, Jackson Rathbone, Billy Zane, Rutger Hauer ve Caitlin Leahy rol alıyor. Eski Ahit'in akıllara kazınan kahramanı Samson, insanüstü güçlere sahip olan bir adamdır. Silah olarak kullandığı oyma bir kemik yardımıyla düşmanlarını darmaduman etmekte ve kimse onu durduramamaktadır. Alışılmadık bu Allah vergisi armağanı, halkını köleleştirilmekten kurtarmak amacıyla kullanması gereken Samson'ın gençlik hırsı neticesi yaşadığı trajik bir evlilik, onu intikam hedefiyle Filistin ordusu ile karşı karşıya getirir. Kardeşi bir diğerldırı hazırlığındayken, sadece Samson'un Filistinli Delilah'a, Allah'ya ve Filistin'e boyun eğmesi, hapis ve körlüğü nihai zafere dönüştürecektir.

Tavşan Peter


Haftanın animasyon - gülünç filmi olarak salonlardaki konumunu alan Tavşan Peter’ın yönetmenliğini, senaryosunu ve yapımcılığını Will Gluck üstleniyor. Oyuncu kadrosunda Domhnall Gleeson, Rose Byrne, Sam Neill, Bernardo Santos ve Deborah Rock yer alırken tavşanları seslendirenler arasında James Corden, Margot Robbie, Daisy Ridley, Elizabeth Debicki ve Matt Lucas gibi ünlü isimler de bulunuyor. Senelerdir özgürce hayat sürdürdükleri natural ortamlarına kurduğu bahçeyi bölümdeki diğer canlılara kapatan Thomas McGregor (Domhnall Gleeson) hayvanları çok kızdırmıştır. Genellikle Tavşan Peter, diğer hayvanları da örgütleyerek McGregor'la müthiş bir rekabete girişecektir.
  • Beğen
    23
  Yorum Alanı 0 Yorum Yapılmış
Misafir
Captcha