85 Görüntülenme
sportotobet
Joker izle
8.4 IMDB Puanı

Joker izle

(Joker)
  • Yapım Yılı
  • Ülke ,
  • Yapım Şirketi Bron Studios, Creative Wealth Media Finance, DC Comics
  • Film Süresi 122 dakika
Yönetmen
Senaryo Todd Phillips, Scott Silver, Bob Kane, Bill Finger, Jerry Robinson
Ödüller 2 Oscar Kazandı. Diğer 110 ödül & 228 adaylık.
Joker, DC çizgi roman karakterleri arasında eğlenceli kişili ile dikkat çeken bir karakterdir. 2019 yılında vizyona giren ‘’Joker’’ senaryosu Todd Phillips ve Scott Silver’ın kalemninden çıkan bir çizgi roman-sinema uyarlamasıdır. Filmin görsel efektlerinin yanı sıra kullandığı müzikler ile izleyicilerin gönlünü fethettiğini söylemeliyiz. Filmin oyucu kadrosuna bakarsanız, Joaquin Phoenix, Robert De Niro, Brett Cullen, Frances Conroy ve Zazie Beetz gibi usta isimlerin sahne aldığını görebilirsiniz.
Seyircilerin merakla beklediği baş yapıt niteliğindeki bu yapım 31 Ağustos 2019 tarihinde ilk olarak Venedik’te özel bir gala ile gösterime girmiştir.

Filmin baş karakterini canlandıran Joaquin Phoenix ikonlaşmış hale gelen gülme sahneleri için yoğun bir çalışma yaparak, rolünün hakkını telsim etmiştir. Birçok ödüle aday gösterilen bu başarılı yapım, Altın Aslan Ödülünü 76. Venedik Uluslararası Film Festivalinde almayı başarmıştır. Vizyona girmesinden itibaren birçok izleyici tarafından beğeni toplayan Joker filmi, toplamda 1,74 milyar dolar civarında hasılat yaparak, büyük ses getirmeyi başardı.

Filmin konusuna gelecek olursak, Arthur Fleck, adından Gotham şehrinde annesiyle birlikte yaşayan ve psikolojik sorunları olan bir palyaçonun hayat ile mücadelesini ele aldığını söyleyebiliriz. İş yerinin yakınlarındaki bir yerde elinde bulunan afişleri asmaya çalışan Arthur, birkaç serserinin saldırısı sonucunda dayak yiyor. Bu olaydan sonra iyice psikolojik sorunlar yaşamaya başlıyor. Olaylar üst üste geldikçe Joker artık, sinir krizi geçirerek, her şeye gülmeye başlıyor. İnsanlar onun mutlu olduğunu zannederken aslında o sinirden gülüyordur. Joker karakterlerinin aksine bu filmde kahramanımız dramatik bir hikayenin başrolünü beyaz perdeye yansıtmaktadır. Diğer bir deyişle, Arthur Fleck’in nasıl Joker’e dönüştüğünü izleyebilirsiniz.